Lider SDA Bakir Izetbegović gostovao je danas u programu BHRT-a gdje je govorio o mogućim kombinacijama za formiranje vlasti nakon izbora 20206. godine.
"Nikoga ne odbacujemo od stranaka osim onih koje udaraju na BiH. Ne odbacujemo čak ni SNSD kao stranku, već odbacujemo Dodika. SNSD bez Dodika će biti drugačija stranka, ličit će više na onaj SNSD od prije 20 godina. Naravno da preferiramo SDS i PDP, imali smo sa njima iskustvo", kazao je Izetbegović.
Odmah je na ovaj intervju na svom Facebook profilu reagovao lider NiP-a i ministar vanjskih poslova Elmedin Konaković. Iako Izetbegovića nije imenom prozvao, jasno je da se njegova reakcija odnosi na lidera SDA.
"Kad bi kojim slučajem u SNSD-u bilo hrabrih i odgovornih da dignu glas protiv Dodikovih nedjela i zlodjela, da ga svrgnu i otjeraju sa stranačkog trona, tad bi se moglo govoriti o drugačijem SNSD-u bez Dodika.
Grupa stranačkih bogatih poslušnika koja slijepo sluša Dodika ne može biti drugačija niti bolja, samo politički laik tako nešto može izjaviti.
Laik ili čovjek gladan vlasti do te mjere da stranku koja ruši ustavni poredak i gura nas u konflikt priziva u vlast", poručio je Konaković.