Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković je danas, ispred UKC RS, nazvao radnice Univerzitetskog kliničkog centra starletama.
Duboko povrijeđeni ovom izjavom, rukovodstvo UKC Republike Srpske oštro osuđuje pomenutu Stanivukovićevu izjavu, čije riječi su umnogome potresle sve radnice naše institucije, koje danonoćno, predano i sa brojnim odricanjima obavljaju pošteno svoj posao, saopšteno je iz ove zdravstvene ustanove.
Radnice UKC Republike Srpske su, dodaju, prije svega stručnjaci u svom poslu, nečije majke, kćerke, sestre, koje je izjava gradonačelnika Draška Stanivukovića izuzetno potresla.
Kako njih, tako i njihove porodice, radne koleginice i kolege.
Zbog ovakvih riječi, zbog izjave koja je sve samo ne ljudska, pozivamo medije u utorak, 22. avgusta u 11. sati, da isprate petominutno okupljanje zdravstvenih radnica na platou ispred UKC Republike Srpske – navodi se u saopštenju.
Podsjetimo, danas je gradonačelnik Banjaluke održao konferenciju za medije ispred UKC RS.
– Znamo da živimo u društvu gdje starlete idu u farme i Zadruge, ali ne idu da rade u klinički centar i liječe pacijente. Danas starlete rade u kliničkom centru. I to svi znaju.
To je opšta, javna tajna – rekao je, između ostalog, Stanivuković.