OZBILJNO STANJE

Jedan od najboljih ski-skakača zbog bolesti supruge okončao sezonu

Dawid kubacki
Foto © Twitter

Drugi najbolji ski-skakač ove zime Poljak Dawid Kubacki (33) objavio je kako je okončao sezonu nakon što je prošlog vikenda morao hitno napustiti Vikersund i vratiti se kući zbog bolesti supruge.

"Hitno sam se morao vratiti kući. Žena Marta je u bolnici zbog problema sa srcem. Stanje je ozbiljno, liječnici se bore za njen život. U dobrim je rukama, snažna je i izvući će se. Naravno da to znači kraj sezone za mene, ali to sada nije važno", objavio je Kubacki putem Instagrama.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

Kubacki je u četvrtak pobjedio u Lillehammeru, u subotu je na prvom takmičenju na letaonici u Vikersundu bio osmi, a u nedjelju nije nastupio u kvalifikacijama. Organizatori su tada objavili kako je odustao od nastupa iz privatnih razloga. Njegovim odustajanjem Norvežanin Halvor Egner Granerud je i teoretski osigurao svoj drugi Veliki kristalni globus namijenjem ukupnom pobjedniku Svjetskog kupa.

Početkom ove godine Kubacki je po drugi put posao otac.

Do kraja sezone Svjetskog kupa ostalo je još jedno takmičenje u Lahtiju te dva na Planici.


Znate više o temi ili prijavi grešku