Ministar saobraćaja Kantona Sarajevo, Adnan Šteta, potpisao je ugovor o subvencioniranju troškova prijevoza učenika s direktorom GRAS-a, Senadom Mujagićem, i direktorom Centrotransa, Safudinom Čengićem.
“Naše Ministarstvo nastavlja s podrškom učenicima i njihovim roditeljima, omogućavajući besplatan prijevoz. Ponosni smo što naše aktivnosti olakšavaju svakodnevni život mladima i roditeljima, te ćemo nastaviti raditi u tom smjeru,” izjavio je Šteta.
Prijevoznici će učenike i škole pravovremeno informirati o svim procedurama vezanim za izdavanje karata, a Ministarstvo očekuje da će saradnja sa školama doprinijeti brzom i efikasnom završetku svih procesa.
Ono što je bitno naglasiti je da će svi učenici i javnih i privatnih škola imati besplatan javni prijevoz.
Nakon potpisanog Ugovora, razgovarano je o svim budućim aktivnostima koje se odnose prije svega na kategorije penzionera s minimalnom penzijom i studenata koji također imaju besplatan javni prijevoz u Kantonu Sarajevo, kao i o noćnom javnom prevozu, ali i poboljšanju kvalitete usluge, higijene i sigurnosti u svim vidovima javnoga prevoza.
"Sretan sam i ponosan da smo omogućili besplatan javni prijevoz našim đacima, studentima i penzionerima 24 sata tokom cijele godine, ali i na to da imamo i noćni prevoz koji je besplatan od 00:00 do 05:00 za sve naše građane ali i goste Kantona Sarajevo. Vrlo često u naše Ministarstvo dolaze poruke zahvale za odluku da prevoz bude besplatan, sa svim konstruktivnim prijedlozima za dodatno poboljšanje usluga. To nam daje dodatni motiv da radimo za mladost i slušamo prijedloge", dodao je Šteta.
Istaknuto je da se Ministarstvo saobraćaja zahvaljuje prijevoznicima na dugogodišnjoj dobroj saradnji koja je ostvarena za dobrobit svih građana našeg kantona.