Član Predsjedništva SNSD-a Staša Košarac izjavio je danas da novoosnovani pokret "Sigurna Srpska" uopšte nije pokret, već "sabirni centar za narcisoidne likove koji se preporođuju i otuđuju od naroda" i šarena laž projektovana u ambasadama.
Jedini pokret je državna politika koju predsjednik Milorad Dodik vodi s narodom u odbrani i daljem jačanju Republike Srpske - rekao je Košarac.
Košarac je izjavio da je ovaj pokret spoj neugodnog i beskorisnog, naglasivši da bi prikladniji naziv bio "okupljajući centar za nastavak raspada raspadnutih i od naroda odbačenih".
Rekao je da su u "SS pokretu" okupili nekompatibilne Igora Radojičića i Draška Stanivukovića, koji, kako je rekao, ne bi pjevali o "sigurnoj Srpskoj".
- SS-ovci. Dosta skraćenica za pametne. Ostaje otvoreno pitanje da li su sami smislili ovu skraćenicu `SS' ili im je neko pomogao. Sve ostalo je sasvim jasno. Ko su oni, šta su i šta namjeravaju ponuditi srpskom narodu i RS-u - naglasio je Košarac.
Smatra da je Stanivuković dugoročno politički eliminisao Radojičića, ali mu to nije bilo dovoljno, pa sada briše pod njim.
- S druge strane, Radojičić bi, po navici, volio igrati u zoni komfora, ali bi mu to neko drugi omogućio. Njegov put, ali neka mu neko drugi krči put. Obećavajuća mjenica bez pokrića - istakao je Košarac.
Predsjednik PDP-a Draško Stanivuković, lider Samostalnog pokreta "Svojim Putem" Igor Radojičić i političar Dejan Kojić potpisali su juče na Jahorini sporazum o formiranju novog političkog pokreta pod nazivom "Sigurna Srpska".