Na magistralnom putu M-17 između Konjica i Jablanice danas su zabilježene velike saobraćajne gužve, a prema informacijama vozača, u kolonama se čeka i do 40 minuta.
Najveća zadržavanja evidentirana su na dionici od Gornjeg Papraska do izlaza iz Jablanice prema Mostaru, gdje se saobraćaj odvija usporeno zbog radova na cesti.
Iz BIHAMK-a su saopćili da je na magistralnom putu M-17 Konjic – Jablanica pojačan intenzitet saobraćaja, te da su zbog radova moguća kraća zadržavanja i povremeni zastoji.
“Prema dojavama vozača na magistralnom putu M-17 Konjic- Jablanica pojačan je promet vozila, gdje je usporeno saobraćanje zbog radova, a mogući su i kratkotrajni zastoji”, naveli su iz BIHAMK-a.
Kako su pojasnili, u toku su radovi na zamjeni dilatacije na Ribićkom mostu na magistralnoj cesti Konjic – Jablanica. Radovi se izvode na dionici dugoj oko 20 metara, a vozila saobraćaju jednom trakom uz naizmjenično propuštanje.
Osim na ovoj dionici, pojačan promet vozila zabilježen je i u blizini većih gradskih centara, kao i na pojedinim graničnim prelazima.
Najveće gužve na izlazu iz Bosne i Hercegovine zabilježene su na graničnim prelazima Orašje, Doljani, Bijača, Prisika i Deleuša. Na ostalim graničnim prelazima zadržavanja trenutno nisu duža od 30 minuta.
Vozačima se savjetuje dodatno strpljenje i oprez, posebno na dionici Konjic – Jablanica, gdje se tokom dana očekuje pojačan intenzitet saobraćaja.