Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković je na svom Facebook profilu objavio da mu je advokat Fadila Novalića, Senad Pećanin zaprijetio hapšenjem.
“Advokat Fadila Novalića, Senad Pećanin zaprijetio mi je hapšenjem.
Kaže da sam dva puta izbjegao hapšenje, a da ne mislim da ću i treći put.
Kako on zna da sam “izbjegao hapšenje”? Kako zna da treći put neću?
On samo potvrđuje ono što govorim. Sprega pravosudno-medijsko-političke mafije je očigledna.
Raskrinkaćemo je do kraja.
Spasio sam njegove poruke i proslijediću ih nadležnim organima.
O Pećaninu neću pisati, rahmetli Sidran je sve napisao.
Samo mu nikad neću halaliti brutalne napade na rahmetli generala Alagića, to mu pamtimo”, poručio je Konaković.