Da je sastanak propao, da se samo razgovaralo bez ikakvih konkretnih zaključaka i dogovora, potvrdio je i Staša Košarac, predstavnik SNSD-a na sastanku državne koalicije, a koji se održao danas u Parlamentarnoj skupštini BiH.
Košarac se osvrnuo na dogovor iz Laktaša: „Neko će reći razgovor, neki će reći dogovor. Već ulazimo u realizaciju dogovorenih zaključaka. Ne možemo iz sporazuma iz Laktaša nešto uzeti nešto ne. Simptomatično je da neko nameće neka druga pitanja. Kada je u pitanju implementacija presuda Sejdić-Finci, RS neće ulaziti u unutrašnja pitanja Federacije BiH. Danas smo čuli različite stavove iz bošnjačke strukture. Cijenim da je značajno fokusirati se na 14 prioriteta. Postoji ozbiljan teret odnosa Trojke i SDA. Na ovom sastanku nije bilo nikakvog dogovora, samo smo razgovarali.“ Kasnije u obraćanju, potvrdio je da je dogovor iz Laktaša ipak dogovor.
Iako su predstavnici stranaka Trojke sazvali sastanak kako bi razgovarali o ustavnim promjenama, Košarac je rekao da to nije najvažnija tema. Za SNSD je, naime, najvažnija tema implementirati dogovor iz Laktaša. A prvi test za to će biti u srijedu odbijanjem zakona o tehničkim izmjenama Izbornog zakona koje je predložila SDA.
To što stranke Trojke ovaj dogovor iz Laktaša zovu razgovorom, za Košarca, je to politčko pranje na sarajevski način.