Jedan od junaka večerašnje pobjede BiH nad Islandom (3:0) na otvaranju kvalifikacija za EP bio je Rade Krunić (29), koji je postigao dva gola.
"Sigurno da su nam najbitnija bila tri boda. Falili su nam standardni reprezentativci koji inače igraju u prvih 11, ali mi smo odigrali jednu žargonski rečeno "momačku" utakmicu. Pobijedili smo i za one kojih nije bilo, ali i za nas same jer je ovo bila prva utakmica. Bilo je jako bitno pobijediti i sigurno da ciljamo na najveći plasman u ovoj grupi", rekao je Krunić i dodao:
"Mislim da svi koji su igrali možemo biti prvi igrači utakmice. Cijela ekipa je doprinijela tome, a ja i Deda smo postigli pogotke, ali opet kažem cijela ekipa je doprinijela tome."
Za sam kraj Krunić se osvrnuo na rezultat 0:0 između Luksemburga i Slovačke, te je najavio duel u Bratislavi.
"Pozitivan rezultat za nas iz Slovačke u neku ruku. Vjerovatno im je moral sada malo pao. Mislim da će protiv nas ići na sve ili ništa. Ako pokažemo ono što smo pokazali danas, mi onda ne treba da se brinemo za reprezentaciju", rekao je Krunić.