ZAR NE ZNA BOLJE, POČEO SE PONAVLJATI

Lavrov još jednu odluku EU nazvao nacizmom

SERGEJ LAVROV
Foto © EPA

Oni tvrde da ne treba kriviti Putina, nego i ruski narod, jer su ga izabrali, izjavio je Lavrov.

Ministar vanjskih poslova Rusije Sergej Lavrov komentarisao je odluku EU o zabrani ulaska automobila sa ruskim registarskim tablicama. Ovakvu odluku nazvao je nacizmom.

  • Šokiran sam kako su skoro svi Evropljani izgubili vanjsku pristojnost, što su proteklih godina skrivali zadržavajući ostatke ne samo diplomatičnosti, nego i elementarne etike. Međutim, ova odluka je nešto što se jednim imenom zove nacizam. Ona se odnosi isključivo na Ruse, kao što se i neke druge odluke odnose isključivo na Ruse. Oni tvrde kako ne treba kriviti samo Putina, nego i sve Ruse jer su ga izabrali. To nije ništa drugo nego čisti nacizam, izjavio je Lavrov.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

Evropska unija je 13. septembra donijela smjernice, prema kojima bi države članice trebale zabraniti ulazak vozila sa ruskim registracijskim tablicama na svoje teritorije.

Izuzetak od ove odluke su vozila u vlasništvu državljana zemalja članica EU, ili članova njihovih porodica, koji žive u Rusiji. Među prvima koji su ispoštovali ove smjernice su Poljska, Bugarska, Finska i Norveška.


Znate više o temi ili prijavi grešku