PREMIERSHIP

Liverpool slomio snažan otpor Nottinghama: Na Anfieldu se još nadaju Ligi prvaka

Diogo jota
Foto © Twitter

Fudbaleri Liverpoola nastavili su dobru za Ligu prvaka, savladavši danas na Anfieldu ekipu Nottingham Forresta rezultatom 3:2.

Svih pet golova palo je u vrlo uzbudljivom i sadržajnom drugom poluvremenu.

Prvi do vodstva došli su "Redsi" u 47. minuti preko Dioga Jote, no "Šumari" su poravnali već u 51. golom Necoa Williamsa.

Četiri minute kasnije tim Jurgena Kloppa ponovo je poveo i to novim golom Dioga Jote, koji je sjajno primio loptu prsima poslije centaršuta Fabinha i iz okreta zabio za 2:1.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

Međutim, gosti su se još jednom uspjeli vratiti. Morgan Gibbs-White je fenomenalno uhvatio volej i pogodio za 2:2.

Tri minute kasnije Trent Alexander-Arnold pronašao je Mohameda Salaha, koji je "Redsima" osigurao nova tri boda.

Liverpool je tako iskoristio remi Aston Ville u Londonu protiv Brentforda (1:1) i prišao joj na minus jedan. "Redsi" trenutno imaju 50 bodova, tri manje od petoplasiranog Tottenhama, a šest od Newcastlea na četvrtom mjestu, koji ima utakmicu manje.

U ostalim utakmicama, Leicester je s 2:1 savladao Wolverhampton, dok su Crystal Palace i Everton odigrali bez golova – 0:0.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće


Znate više o temi ili prijavi grešku