NOĆ NOSTALGIJE I KUD IDIJOTA

Lutke na koncu priredile nezaboravan nastup u sarajevskom klubu AG

Lutke na koncu
Foto © etto.ba

Nakon niza rasprodatih koncerata širom regiona, u prepunom sarajevskom klubu AG nastupila je regionalna koncertna atrakcija Lutke na koncu. Bend je nastupio u okviru svoje velike turneje koja obuhvata 18 gradova “od Vardara, pa do Triglava”.

Bend čine trojica prekaljenih beogradskih muzičara čini, a cilj im je da pjesme legendarnih KUD Idijota i dalje žive.

“Sasvim slučajno je sve krenulo. Volimo KUD Idijote. Mi imamo i svoj originalni bend Dža ili Bu, a ja sviram u još nekoliko bendova… Ali ovo je krenulo tako što smo u Beogradu, prije Covida-19, organizovali veče posvećeno KUD Idijotima. Činilo nam se zanimljivim, budući da oni više ne postoje. Tusta je preminuo i nema više koncerata. Spremili smo nešto u sjećanje na njih, sve te pjesme i sve te lijepe trenutke koje smo doživjeli. Krenulo je spontano. Samo smo najavili da će biti veče posvećeno KUD Idijotima. A onda nas je zvao neki tip iz Zrenjanina da gostujemo i počeli su da zovu sa svih strana. I to ne prestaje već četiri godine. Nismo ni htjeli da dajemo neki naziv ili da budemo tribute bend, ali smo na kraju morali da se nekako nazovemo, pa smo odabrali Lutke na koncu, po jednoj pjesmi KUD Idijota”, izjavio je gitarista i vokal Vladan Vasiljević za etto.ba.

Turneju su počeli 3. novembra, koncertom u Mariboru, a završit će 2. marta 2024. godine, u Skoplju.

“Više ne mogu ni da pohvatam, ali sedmično imamo po tri koncerta. Ovo nam je deseti koncert od 15. novembra. KUD Idijoti su jedan jako mješovit proizvod, to su pjevljive pjesme i, praktično, himne našeg odrastanja. Ljudi dolaze najviše zbog atmosfere, a da li je to punk ili ovo ili ono, to postaje nebitno. Turneju nastavljamo do marta i sviramo negdje svakog vikenda”, zaključio je Vladan za naš portal.


Znate više o temi ili prijavi grešku