DOZVOLJEN DOLAZAK

Manijaci će prisustvovati derbi utakmici protiv Borca

Manijaci
Foto © FK Željezničar

Najvatreniji navijači FK Željezničar, poznati kao Manijaci, ipak će imati priliku prisustvovati derbi utakmici 10. kola Wwin Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Borca, koja će se odigrati u Banjoj Luci.

Ova odluka predstavlja preokret u odnosu na ranije najave kada im je bilo potpuno zabranjeno gostovanje zbog, kako je tada navedeno iz policijskih izvora, "sigurnosnih razloga".

Međutim, iako će Manijaci moći biti prisutni na utakmici, policijski organi su ograničili broj njihovih prisutnih navijača na svega 200 osoba. Ovo je daleko ispod standardnih pet posto kapaciteta stadiona, koji po pravilima obično pripada gostujućim navijačima. Uprkos ograničenju, ova vijest sigurno će obradovati vjerne navijače Plavih, budući da im je prethodno potpuno onemogućeno prisustvovanje utakmici.

Treba napomenuti da je navijačima Željezničara treći put zaredom bilo zabranjeno gostovanje u Banjoj Luci, što je dodatno frustriralo fanove kluba s Grbavice. Posljednji put su se nadali dolasku u Banju Luku 7. oktobra ove godine, ali je taj susret odložen zbog teških poplava koje su pogodile BiH. Ipak, sada je došlo do promjene odluke, pa će Manijaci konačno, nakon pauze od više od dvije godine, moći bodriti svoj tim u ovom uvijek napetom derbiju.

Posljednji put su navijači Željezničara prisustvovali utakmici protiv Borca u Banjoj Luci tokom ljeta 2022. godine. Od tada su brojni susreti između ova dva kluba prolazili bez podrške navijača Željezničara na tribinama Gradskog stadiona u Banjoj Luci, zbog čega je svaka prilika za gostovanje izuzetno važna za Manijake.

Utakmica između Borca i Željezničara bit će odigrana u nedjelju, na Gradskom stadionu u Banjoj Luci, s početkom u 19:45 sati. Očekuje se napeta atmosfera, kako na terenu, tako i na tribinama, uprkos ograničenom broju navijača iz Sarajeva.


Znate više o temi ili prijavi grešku