Ne stišavaju se reakcije na istup lidera SDA Bakira Izetbegovića koji ovih dana oštro kritikuje Trojku što je u vladajućoj koaliciji sa HDZ-om i SNSD-om. Izetbegović je kritizrao HDZ BiH, spominjao negiranje genocida i UZP, te govorio o uspostavi vlasti u Federaciji BiH.
Potpredsjednik SDP-a BiH Vojin Mijatović komentarisao je Izetbegovićev nastup podsjećajući da je u prethodnim godinama SDA bila u vladajućoj koaliciji i sa HDZ-om i sa SNSD-om.
''Da je SDA u koaliciji na mjestu Trojke, HDZ ne bi bio UZP nego nezaobilazni partner (kao što je i bio), da je SDA sa koalicijom na mjestu Trojke, Dodik ne bi bio secesionista, nego nezaobilazni partner (kao što je i bio), da je SDA sa koalicijom na mjestu Trojke, Schmidt i Murphy ne bi bili islamofobi, već prijatelji BiH (kao što su i bili). I da zaključim, ako SDA kojim slučajem dođe do većine, neće biti sporne odluke Schmidta, ni prošle ni buduće, već će to biti interes BiH i Bošnjaka'', napisao je Mijatović na Twiteru.
Ovo je sve već bilo i biće ako se dočepaju većine, sve drugo je šuplja priča, poručio je Mijatović.