Roma je pretrpjela poraz u Bergamu od Atalante (3:1), ali ono što mnogo više brine trenera Josea Mourinha je kadrovska situacija pred odlučujuće utakmice u sezoni.
"Završili smo utakmicu s devet igrača. Ovo je veoma teška situacija za mene i za tim. Igramo na granici. Ali ovo je ujedinjen tim, u teškim trenucima stojimo zajedno i navijači su ponosni na tim. Kako sada stvari stoje, protiv Milana moraću da pozovem Tottija ili Aldaira. Ako treba i ja ću se skinuti“, rekao je Mourinho.
Iako je doživljen poraz smatra da je njegova ekipa većim dijelom kontrolisala utakmicu.
"Čak i u tom finišu, kada smo imali samo devetoricu, pogodili smo stativu i moglo je da bude 3:2. Neću da kažem da je današnji rezultat nepravedan, jer greške su sastavni dio igre, ali sada su morali da igraju oni koji obično ne igraju. I ja sam zaista zadovoljan momcima. Imali smo kontrolu u prvom poluvremenu. Prvi gol je bio praktično ni iz čega. Mislim da smo bili bolji u drugom dijelu i imao sam osjećaj kod 2:1 da možemo da ih okrenemo", dodao je Mourinho.
Roma je poslije sinoćnjeg poraza pala na peto mjesto i ima 56 bodova, isto koliko i četvrtoplasirani Milan, a tri manje od trećeg Juventusa.