Kao što je dnevnik As najavio, Rafael Nadal neće igrati na turniru iz serije 500 u Barceloni.
On je taj turnir osvajao rekordnih 12 puta, centralni stadion nosi njegovo ime i često je iz Katalonije pravio zalet za ostatak sezone na šljaci s Roland Garrosom kao kulminacijom.
"Barcelona je poseban turnir za mene. Još nisam spreman i zato ću nastaviti da se pripremam za povratak takmičenju“, poručio je Nadal.
Vidjet ćemo hoće li Rafa biti spreman za Masters u Madridu koji počinje 26. aprila.
Poslije toga slijede Rim i Roland Garros, na kojem će Španac pokušati da osvoji 15. titulu.
Nije igrao još od Australian Opena, kada se povrijedio u meču drugog kola s Mackenziejem McDonaldom.