DŽINDIĆ SAZVAO SASTANAK

Nadležno ministarstvo: Rudare u agoniji drži Fuad Kasumović, rješenje je u njegovim rukama

Dznidic sastanak rudari
Foto © FENA

Federalni ministar energije, rudarstva i industrije Nermin Džindić danas je organizirao sastanak s ciljem rješavanja statusa RMU Zenica nakon blokade od Gradske uprave Zenica, saopćeno je iz Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije.

"Potpuno je nejasno ponašanje gradonačelnika koji zanemaruje i jasne zaključke Gradskog vijeća Zenica, te nastavlja rudare RMU Zenica držati u agoniji. Federalni ministar energije, rudarstva i industrije Nermin Džindić je predložio i izrazio spremnost da iskomunicira novonastalu situaciju sa relevantnim institucijama kako bi se pronašlo rješenje koje je trenutno apsolutno u rukama gradonačelnika Zenice Fuada Kasumovića", navodi se u saopćenju Federalnog ministarstva energije, rudarstva i industrije.

Sastanku su prisustvovali predstavnici Sindikata, Elektroprivrede i Uprave RMU Zenica, dok se pozivu nije odazvao gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović niti je obezbijedio zamjenu na ovom sastanku, ističu iz Federalnog ministarstva, prenosi Ured Vlade FBiH za odnose s javnošću.

(FENA)


Znate više o temi ili prijavi grešku