Nadzorni odbor Ginexa udovoljio zahtjevima radnika: Proizvodnja se nastavlja
Nadzorni odbor kompanije Unis Ginex odlučio je udovoljiti zahtjevima radnika koji su jučer ponovno obustavili proizvodnju u ovom gigantu namjenske industrije.
Radnici nisu prihvatili prethodna rješenja o povećanju plata za 20% te dodatnih 400 KM, koja su predviđala povećanje neto satnice na 6,15 KM uz smanjenje koeficijenata složenosti poslova i isplatu dodatka po Uredbi o pomoći radnicima od strane poslodavca.
Nakon sastanka Uprave društva i Nadzornog odbora u Vladi Federacije BiH sa premijerom Nerminom Nikšićem, izvršena je dodatna analiza mogućnosti kompanije da provede prijedlog Uprave o povećanju plata kroz šestomjesečni modul satnice 6,15 KM, uz zadržavanje koeficijenata složenosti poslova.
Odluka Nadzornog odbora potvrđena je s obavezom da Uprava društva mjesečno prati efekat ove odluke na poslovanje kompanije i o tome redovno izvještava Nadzorni odbor, resorno ministarstvo i premijera.
Radnici Ginexa trenutno u krugu kompanije čekaju da im odluka bude i zvanično saopštena, nakon čega će proizvodnja biti nastavljena.