PLAĆEN 60 MILIONA EURA

Najskuplji promašaj u historiji Liverpoola besplatno odlazi iz kluba

Keita
Foto © Twitter

Naby Keita (28) za dva mjeseca odlazi iz Liverpoola besplatno, kao slobodan igrač, pet godina nakon što je klub veznjaka iz Leipziga doveo uz odštetu od 60 miliona eura.

Ovo je objavio Fabrizio Romano, najpouzdaniji izvor s tržišta fudbalera, i tako potvrdio ono o čemu se već duže piše, da mu Liverpool ne da novi ugovor.

Romano dodaje da Keita razmatra mnoge opcije za nastavak karijere.

Kada je u ljeto došao na Anfield za spomenuti iznos, Keita je postao treći najskuplji igrač u historiji Liverpoola, a od tada ga je za samo jedno mjesto na toj listi spustio Darwin Nunez. No, u svakom slučaju je debelo preplaćen.

Zbog brojnih povrede, predugih oporavaka te lošije forme Keita, od kojeg se puno očekivalo, u pet godina odigrao je tek 129 utakmica za Liverpool. Ove sezone je u samo njih pet bio u prvoj postavi.

Otkako je došao u Liverpool, povrede su ga izbacile iz momčadi na čak 84 utakmice.


Znate više o temi ili prijavi grešku