DONESENA ODLUKA

Narodna skupština RS imenovala nove potpredsjednike Vlade – Šeranić i Kuzmić preuzeli dužnosti

NSRS
Foto © Screenshot

Na večerašnjoj sjednici Narodne skupštine RS donesena je odluka o imenovanju novih potpredsjednika Vlade RS.

Za ovu funkciju izabrani su ministar zdravlja i socijalne zaštite Alen Šeranić iz reda bošnjačkog naroda te ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Anđelka Kuzmić iz reda hrvatskog.

Izbor novih potpredsjednika bio je jedna od ključnih tačaka dnevnog reda posebne sjednice Narodne skupštine, a imenovanje je uslijedilo nakon što je predsjednik Vlade RS Save Minić predložio Šeranića i Kuzmić.

Predsjednik Narodne skupštine RS Nenad Stevandić zatvorio je rad Dvadeset šeste posebne sjednice, čime je formalno potvrđeno preuzimanje dužnosti od strane novih potpredsjednika Vlade. Očekuje se da će Šeranić i Kuzmić u narednom periodu aktivno doprinositi radu Vlade i realizaciji planiranih projekata u svojim resorima.


Znate više o temi ili prijavi grešku