DOBRODOŠLI U RS !

Nešić i Ković zajedno proslavili ukidanje OSA-ine zabrane ulaska u BiH

IMG 3408
Foto © Twitter

Novo rukovodstvo OSA-e na čelu sa Almirom Džuvom ukinulo je zabranu Koviću po naredbi zvaničnika iz RS-a, pa ovaj rusko-sprski propagandist više nema nikakvih smetnji pri ulasku u našu zemlju.

Profesor iz Srbije Miloš Ković, kojem je po odluci OSA-e sve donedavno bio zabranjen ulazak u Bosnu i Hercegovinu, došao je danas u našu zemlju.

Naime, novo rukovodstvo OSA-e na čelu sa Almirom Džuvom ukinulo je zabranu Koviću po naredbi zvaničnika iz RS-a, pa ovaj rusko-srpski propagandist više nema nikakvih smetnji pri ulasku u našu zemlju.

Ković je posjetio bh. entitet RS, a vijest o njegovom dolasku objavio je ministar sigurnosti BiH Nenad Nešić koji je i naredio da se zabrana ulaska u našu zemlju ukine.

Na fotografijama koje je podijelio Nešić, on i Ković nazdravljaju u društvu više osoba.

“Dobrodošli u Republiku Srpsku”, napisao je Nešić uz fotografije.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

Podsjećamo, Ković je branio zločine srpskih snaga u BiH kao svjedok na haškom suđenju kasnije osuđenom za ratne zločine bivšem komandantu Vojske RS Ratku Mladiću, a danas radi kao profesor na Odjeljenju za historiju Filozofskog fakulteta u Beogradu.

On je kao historičar iz Srbije i vještak odbrane ratnog zločinca, nekadašnjeg generala Mladića – odbacivao optužbe o akcijama srpskih snaga kao cilju stvaranja Velike Srbije. Čak je tvrdio i da Sarajevo nije bilo pod opsadom tokom agresije, te da u Srebrenici nije počinjen genocid.

Osim navedenog, Ković beogradskom i moskovskom režimu služi za fanatiziranje masa i širenje propagande što je činio nedavno na sjeveru Kosova. Kao takvom mu je bio zabranjen i ulazak u našu zemlju, no ova odluka je nažalost poništena.


Znate više o temi ili prijavi grešku