Nova skupštinska većina u Tuzlanskom kantonu, koju čini 18 zastupnika iz SDP-a, SD-a, NiP-a, Naše stranke i PDA, uz podršku dvojice članova SDA, pokrenula je hitnu sjednicu na kojoj bi trebao biti izabran mandatar za sastav nove kantonalne vlade.
Prema potvrđenim informacijama, riječ je o Edisu Dervišagiću iz SDP-a, bivšem gradonačelniku Gradačca.
Danas je održana sjednica Skupštine TK, sazvana na inicijativu nove većine, tokom koje su smijenjeni dosadašnje rukovodstvo i Vlada TK, predvođena premijerom Irfanom Halilagićem iz SDA.
Odmah nakon toga, novoizabrani predsjedavajući skupštine dobio je zahtjev za sazivanje nove sjednice, zakazane za 14 sati, na kojoj će biti predložen novi sastav izvršne vlasti.
Ova politička prekompozicija dogodila se nakon što je opozicija osigurala dva dodatna glasa od zastupnika SDA Asmira Hasića i Emira Salihovića, čime je omogućena smjena kantonalne vlade i formiranje nove parlamentarne većine.