KOJIĆ IZ SREBRENICE PORUČIO

"Ovo označava početak kraja ovakve BiH"

Branimir Kojic

Predsjednik srebreničke Organizacije porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila Branimir Kojić,komentarisao je drugostepenu presudu predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i v.d. direktoru Službenog glasnika RS Milošu Lukiću.

Po njegovom mišljenju, ova presuda označava početak kraja ovakve Bosne i Hercegovine, te potvrđuje da je država ustvari protektorat.

„Neustavni Sud BiH zadao je udarac Republici Srpskoj i srpskom narodu jer je sada osuđen i njihov predsjednik“, rekao je Kojić.

Rekao je da su već stotine boraca osuđene pred ovakvim sudovima, koji samo nastavljaju istu praksu.

„Sada je jasno da za Srbe u BiH nema mjesta, jer je ovo sudstvo oslobodilo Nasera Orića, Sakiba Mahmuljina, štiti Dudakovića i druge, nagradilo Elfetu Veselji za ubistvo Slobodana Stojanovića, a sada sudi predsjedniku zbog nametnutih odluka visokog predstavnika, koji je ovdje zapravo niko i ništa“, naglasio je Kojić.

On je ponovio stav da godinama pozivaju na prekid bilo kakvih odnosa sa Sudom BiH, te da je sada jasno da su bili u pravu, "jer jedino takav pristup može zaštititi srpski narod."

„Smatram da sve odluke Narodne skupštine RS moraju biti u potpunosti poštovane, da se zabrani djelovanje SIPA-e na teritoriji RS, ali i da se preduzmu sve druge mjere koje će štititi interese srpskog naroda u BiH“, zaključio je Kojić.


Znate više o temi ili prijavi grešku