Nakon deset godina, Povjereništvo PDP-a u Bosanskom Šamcu ponovo je formirano, a stranka je predstavila ambiciozne planove za naredni period.
Generalni sekretar PDP-a Nebojša Drinić istakao je da stranka želi vratiti stari sjaj općini, koja je, kako kaže, zapostavljena od vlasti predvođene SNSD-om. „Stavovi i politika koju vodi PDP fokusirani su na ravnomjeran razvoj svakog dijela Republike Srpske, što ćemo pokazati i u Bosanskom Šamcu. Donosimo novu energiju i provjerene ideje iz Banje Luke – besplatne udžbenike, prevoz, vrtiće, placeve za mlade bračne parove, legalizaciju, besplatne dozvole i priključke za vodu“, rekao je Drinić.
Stranka planira i inicijativu „Škola bez tereta“, koja će, prema riječima Drinića, pomoći osnovcima da lakše nose đačke torbe, a sve u okviru šireg programa razvoja lokalnih zajednica.
Potpredsjednik PDP-a Slaviša Marković naglasio je da je stranka u procesu reorganizacije i da je uvjeren u perspektivu Bosanskog Šamca. „Vlast na nivou Republike Srpske je ugašivanjem preduzeća i odlaskom mladih pokazala kakav odnos ima prema Šamcu. PDP je budućnost i kada preuzmemo odgovornost, općina neće biti zapostavljena“, poručio je Marković.
Član Predsjedništva PDP-a Zoran Savanović dodao je da će od 2026. godine stranka nositi ključne aktivnosti za oporavak i ravnomjeran razvoj Republike Srpske. Za povjerenika Općinskog odbora PDP-a u Šamcu izabran je Dušan Mihajlović, koji je istakao veliki potencijal za realizaciju političkih ideja i programa PDP-a u općini.
Ovim korakom PDP jasno signalizira ambiciju da učvrsti prisustvo u lokalnim zajednicama i da svojim programom utiče na revitalizaciju zapostavljenih područja.