ZVIŽDUCI PRED VLADOM RS

Počela protestna šetnja sindikalaca i radnika u parku Mladen Stojanović

Sindikalci RS
Foto © D.S

Šest sindikalnih organizacija u Republici Srpskoj, čiji su članovi na budžetu, održaće danas u Banjaluci mirnu protestnu šetnju, a okupljanje je već počelo u parku Mladen Stojanović.

U 12. sati su sindikalci i radnici krenuli u mirnu šetnju do Trga Krajine.

Odluka je donesena na sindikalnom Saboru u Banjaluci kada su usvojeni zaključci o neispunjavanju Sporazuma o povećanju plata.

Pod sloganom "Nema predaje, istrajat' se mora" radnici zaposleni u javnoj upravi, unutrašnjim poslovima, pravosuđu i dijelu zdravstva izašli su na ulicu kako bi nadležnima stavili do znanja da nisu ispoštovali Sporazum o usklađivanju i povećanju plata koji je potpisan prošle godine.

Podsjećanja radi, sporazum je podrazumijevao da se izvrši povećanje plata u ekvivalentnom iznosu naknada za topli obrok i regres, a to je oko 160 KM po zaposlenom.

U Banjoj Luci je u toku protestna šetnja članova šest sindikata, pod sloganom "Nema predaje, istrajati se mora''.

Zvukovi pištaljki najglasniji su kod zgrade Vlade, odzvanja i "Ua", kao i povici "ovdje je naš poslodavac".

Zadržavanje kod zgrade Vlade traje već više od pet minuta. Sa prozora ih posmatraju kolege koje nisu izašle na protest.

Kod zgrade Vlade obustavljen je i saobraćaj, kako bi svi okupljeni prešli ulicu.

Na terenu su i policajci, koji su obustavili saobraćaj. Broj okupljenih radnika je sve veći.

Sindikati su protestnu šetnju organizovali kako bi iskazali nezadovoljstvo zbog toga što Vlada Republike Srpske nije u cijelosti ispoštovala Sporazum o povećanju plata potpisan prošle godine.

U protestnoj šetnji učestvuju granski sindikati uprave, radnika unutrašnjih poslova, doktora medicine, medicinskih sestara i tehničara, radnika u zdravstvu i socijalnoj zaštiti, kao i Sindikat pravosuđa RS.

Protest se održava pod sloganom "Nema predaje, istrajat' se mora", a nakon okupljanja u parku predviđena je šetnja do Trga Krajine, na kojem će se radnicima obratiti predsjednici sindikalnih organizacija. Planirano je da Vladi RS predaju zahtjeve na putu od parka do trga.


Znate više o temi ili prijavi grešku