Kod stadiona Partizana pojedinci iz navijačkih krugova su ga prepoznali i optužili da je došao uhoditi Belivuka i Miljkovića.
Ove sedmice se u Beogradu nastavlja suđenje članovima kriminalne grupe koju su, tvrdi tužilaštvo, predvodili Veljko Belivuk i Marko Miljković. Njihov klan optužen je za sedam ubistava, ali i razne druge zločine, uključujući silovanje.
Kako pišu srbijanski mediji, pred sudom bi se danas trebao pojaviti i svjedočiti muškarac koji je preživio zlostavljanje zloglasnog klana.
Njega su, naime, članovi klana tri dana tukli i seksualno zlostavljali u prostorijama na stadionu Partizana koje su koristili, javljaju srbijanski mediji.
- Želim zaboraviti ta tri dana. Da ta trauma ne bude u mom životu, kazao je zlostavljani mladić.
Njemu se život pretvorio u pakao sredinom oktobra 2020. godine. U Beograd je došao iz jednog manjeg grada i fotografisao se na raznim mjestima.
- Slikao sam selfie kod stadiona kad su me uhvatili. Povukli su me, udarali i odveli u taj prostor. Stavili su mi lisice i vikali su da sam došao tu "pratiti Velju". Ponavljao sam im da sam se samo fotografisao, ispričala je žrtva.
Držali su ga tri dana, tukli ga i držačem sjekire te seksualno zlostavljali štapom za biljar... Mislio je da neće preživjeti.
Jednu večer u prostorije u kojim su ga držali došle su i neke djevojke te se klan ispred njih nastavio iživljavati na ovom mladiću.
- Vezanog su me udarali štapom za biljar po leđima i vratu. Pao sam na pod, štap se slomio. Treći dan došli su Belivuk i Miljković. I oni su me tukli, poslije su me natjerali da se skidam i udarali po nogama i glavi. Molio sam ih da me puste, nastavlja sa svjedočanstvom žrtva.
Na kraju su ga ipak odlučili pustiti. Rekli su mu da se ne vraća u Beograd i da ništa ne priča okolo jer će ga likvidirati.
- Tri i po dana su me držali bez hrane i vode, priča nesretni muškarac koji će se ove sedmice pojaviti pred sudo.