Dobili smo i dva preostala učesnika polufinala Konferencijske lige.
Fiorentini i AZ Alkmaaru pridružili su se Basel i West Ham United.
Basel je poslije 2:2 u prvom meču pred domaćim navijačima, u gostima iznenadio Niceu, s kojim je odigrao 1:1 i izborio produžetke.
Nice je vodila od 9. minute golom Gaetana Labordea, da bi Baselu poravnanje u 86. minuti donio Jean-Kevin Augustin.
Gol koji je Baselu donio prolaz dalje u u 98. minuti postigao je Kasim Adams.
Istovremeno je West Ham s 4:1 slavio protiv Genta, s kojim je u prvoj utakmici odigrao 1:1.
Iako su gosti prvi poveli preko Huge Cuypersa (26.), u nastavku je uslijedio preokret domaćina u režiji Michail Antonio (37., 63.), Lucas Paqueta (55. p) i Declan Rice (58.).
U polufinalu će se sastati Fiorentina – Basel i West Ham – AZ Alkmaar.
Prvi polufinalni mečevi igraju se 11. maja, dok su uzvrati na programu sedam dana kasnije.