U sarajevskom naselju Marijin Dvor danas je započelo uklanjanje ostataka zgrade, čiji dio se urušio početkom marta, od kada je ruševina predstavljala opasnost za saobraćaj i prolaznike u dijelu ulice Hiseta u tom naselju.
Rješenje o djelimičnoj demontaži zidnih struktura industrijskog postrojenja objekta do visine cca. 1,5 metra od kote okolnog terena prošle sedmice donijela je Federalna uprava za inspekcijske poslove (FUZIP).
"U skladu s hitnim mjerama zaštite, naloženi radovi se odnose na demontažu zidnih struktura čije urušavanje predstavlja opasnost po saobraćaj i prolaznike do visine cca 1,5m, kako bi se smanjio rizik od eventualnog daljeg obrušavanja", saopćeno je ranije iz FUZIP-a.
Iz društva PLACE d.o.o. Sarajevo saopćeno je kako danas započinju sa radovima na demontaži urušenih zidnih struktura Električne centrale na Hisetima, iako su imali izazovan rok od pet dana.
"Molimo građane koji žive u neposrednoj blizini samog lokaliteta, kao i građane koji se svakodnevno kreću po istom, za razumijevanje i strpljenje za vrijeme trajanja radova. Iskreno se nadamo da ćemo u što skorijem roku otkloniti opasnost koja je trenutno prisutna na lokalitetu a koja je uzrokovana obrušavanjem ostataka Električne centrale", navodi se u saopćenju.
Također, zbog mogućnosti pojačane pojave prašine prilikom izvođenja radova, apeluju na sve učesnike u saobraćaju na dodatni oprez te da se, koliko god je to moguće, koriste alternativne saobraćajnice za vrijeme trajanja radova.