Tužilaštvo Kantona Sarajevo podnijelo je zahtjev za određivanje jednomjesečnog pritvora Nerminu Demiroviću zbog sumnje na zloupotrebu položaja ili ovlaštenja.
Tužitelj je naveo da postoji opasnost od bjekstva te da bi osumnjičeni mogao utjecati na svjedoke, prikriti dokaze i ometati istragu.
Demirović, bivši direktor Sarajevo-šuma, uhapšen je jučer u okviru akcije “Incitat” koju provodi Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA) po nalogu Tužilaštva KS. U sklopu iste akcije uhapšeni su i Ibro Berilo, Nađa Milišić, Adis Mulaosmanović iz firme Lok-pil d.o.o., te Edina Džigal.
Svi osumnjičeni suočavaju se s optužbama za udruživanje radi činjenja krivičnih djela, uključujući zloupotrebu položaja i pranje novca. Berilu, Milišić i Mulaosmanović su pritvoreni na mjesec dana, dok su Džigalu izrečene mjere zabrane.