PRIJE OTVARANJA 3. DIPLOMATSKOG FORUMA U ANTALIJI

Predsjedništvo Bosne i Hercegovine se sastalo sa Angelinom Eichhorst

Predsjednistvo Bi H

Predsjedništvo Bosne i Hercegovine se sastalo sa Angelinom Eichhorst, izvršnom direktoricom za Evropu u Evropskoj službi za vanjske poslove, prije otvaranja 3. Diplomatskog foruma u Antaliji.

Na početku susreta, sagovornici su pozdravili nedavnu odluku Predsjedništva BiH o pokretanju pregovora za zaključivanje Sporazuma između BiH i Evropske unije o aktivnostima FRONTEX-a, što je ključni korak za otvaranje pregovora sa EU.

Istaknuto je da BiH još ima mnogo posla u provođenju reformi, ali je sastanak planiran za sredinu marta u Briselu obećavajući za otvaranje pregovora sa EU.

Naglašena je potreba da se iskoristi dosadašnja pozitivna dinamika rada i nastavi sa neophodnim reformama.

Članovi Predsjedništva su na kraju sastanka zahvalili Angelini Eichhorst na dosadašnjoj posvećenosti BiH i njenom evropskom putu.


Znate više o temi ili prijavi grešku