Fudbalski savez Italije vratit će torinskom Juventusu 15 bodova koji su im oduzeti zbog određenih finansijskih malverzacija tokom pandemije koronavirusa.
Odluka je donijeta danas, ali će kompletan slučaj završiti na Federalnom sudu gdje će se torinski tim pojaviti za mjesec dana i tada će biti saopćena i zvanična odluka o poništenju kazne ili njenom izvršenju.
Kompletan slučaj bi tako trebao biti završen do maja. U Juventusu su uvjereni da će pobijediti i u ovom postupku pred sudom i da će kompletna priča biti okončana u narednih 30 dana, te da neće biti dodatnih odugovlačenja.
Tužilaštvo će tražiti da "Staroj dami" bude oduzeto barem devet bodova, ali konačna odluka na kraju će biti u rukama Suda.
Juventus je s vraćenih 15 bodova došao na treće mjesto Serije A s 59 bodova. Ispred su samo Napoli sa 75 i Lazio s 61 bodom.