Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković organizovao je okupljanje povodom najavljene deložacije i uvođenja preduzeća "Autoprevoz" u posjed parkinga na prostoru nekadašnje Stare autobuske stanice u centru grada.
"Okupili smo se drugi put na istom mjestu i istim razlogom", rekao je Stanivuković.
Dodao je da nema pravo da misli šta za njega mogu biti posljedice, te da je istina da je ovo, kako je rekao, "naša zemlja".
"Sudovi su rekli nesto drugo i legalizovali kriminal", rekao je Stanivuković.
Veliki broj pripadnika MUP Republike Srpske i Sudske policije prisutno je na današnjoj deložaciji na parkingu kod Stare autobuske stanice.
Naime, policija je spriječila kolonu Banjalučana koji su pokušali prošetati parkingom, dok gradonačelnik Banjaluke razgovara sa policijom dok pokušava da riješi problem.
Zemljište je dodijeljeno na osnovu presude, a prošlu deložaciju prekinuli su okupljeni koji su takođe došli na parking kako bi spriječili deložaciju.