Predsjednik Suda BiH Ranko Debevec uhapšen je u restoranu Luka dok je bio na ručku sa aktualnim direktorom OSA-e Almirom Džuvom.
Nešto kasnije pripdnici SIPA-e uhapsili su bivšeg direktora OSA-e Osmana Mehmedagića
Predsjednik Suda BiH Ranko Debevec i bivši direktor OSA-e Osman Mehmedagić osumnjičeni su za krivična djela zloupotreba položaja i krivotvorenje isprave, saznaje etto.ba.
Nezvanično saznanja također govore da su osumnjičeni su za nelegalno prisluškivanje.
Oni su, prema pouzdanim informacijama uhapšeni zbog zloupotrebe položaja između ostalog i u slučaju "Respiratori".
Obojica se trenutno nalaze u prostorijama SIPE u Lukavici.