Predsjedništvo Bosne i Hercegovine je prisustvovalo radnom doručku kod predsjednika Republike Turske, Redžepa Tajipa Erdogana.
Tokom prijateljskog razgovora, koji je trajao više od sat vremena, istaknuta je važnost nastavka unapređenja bilateralne i ekonomske saradnje, s naglaskom na buduće trilateralne sastanke u regionu. Razgovarano je i o globalnim događajima, posebno o trenutnim sukobima i kršenju ljudskih prava.
Predsjedavajući Predsjedništva BiH, Željko Komšić, izrazio je zahvalnost predsjedniku Erdoganu na srdačnom gostoprimstvu i poštovanju prema Bosni i Hercegovini. Istakao je važnost daljnjeg jačanja političkih, ekonomskih i drugih veza s Republikom Turskom te podršku Turske putu BiH ka članstvu u NATO savezu.
Član Predsjedništva, dr. Denis Bećirović, naglasio je podršku predsjednika Erdogana u učvršćivanju mira, stabilnosti, ekonomskih projekata i jačanju državnih institucija Bosne i Hercegovine.
Predsjednik Erdogan je poslao ohrabrujuće poruke za sve građane i narode Bosne i Hercegovine, ističući potrebu za radom na učvršćivanju mira, stabilnosti, ekonomskim projektima i jačanju efikasnosti državnih institucija.