Refik Lendo, potpredsjednik Federacije BiH, sinoć je u hotelu Europa upriličio iftar za akreditovane šefove diplomatskih predstavništava u Bosni i Hercegovini, predstavnike Međureligijskog vijeća, predstavnike kulturno-prosvjetnih društava, te predstavnike medijskih kuća u Bosni i Hercegovini, objavio je na svom facebook nalogu.
Među brojnim zvanicama bio je i Michael Murphy, ambasador Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini.
"Čast mi je i zadovoljstvo što vas mogu ugostiti na iftaru i što mogu zajedno s Vama podijeliti radosti našeg svetog mjeseca ramazana. Ramazani i iftari su se u Bosni i Hercegovini uvijek zajedno dočekivali.
Svi narodi i građani su zajedno jeli halvu, te zajedno iščekivali pucanj topa i paljenje kandilja.
To je uvijek bila, jeste i uvijek će biti naša Bosna i Hercegovina, država svih njenih naroda i građana koji su vjekovima komotno živjeli jedni s drugima, a nikada jedni pored drugih", naglasio je potpredsjednik Lendo u svom obraćanju", napisao je Lendo.