Dejan Savićević, aktuelni predsjednik Fudbalskog saveza Crne Gore i bivša fudbalska zvijezda Crvene zvezde i AC Milana, ponovo se našao u središtu pažnje, ali ne zbog sportskih rezultata.
Sinoć je priveden od strane hercegnovske policije zbog više saobraćajnih prekršaja, među kojima su prebrza vožnja i preticanje na punoj liniji.
Prema dostupnim informacijama, Savićević je odbio alkotestiranje prilikom zaustavljanja, što je dodatno zakomplikovalo njegov slučaj. Nakon privođenja, odmah je predat sudiji za prekršaje koji mu je izrekao novčanu kaznu, a Savićević je potom pušten na slobodu.
Ovo nije prvi put da se Savićević suočava s posljedicama kršenja saobraćajnih propisa. I ranije je evidentiran zbog sličnih incidenata, što otvara pitanje odgovornosti javnih ličnosti i njihove uloge u promovisanju bezbjednosti u saobraćaju.
Zanimljivo, sve se dešava svega nekoliko sedmica nakon što je Savićević potvrđen za novi mandat na čelu Fudbalskog saveza Crne Gore. Iako su mediji, uključujući i RTCG, pokušali da dobiju njegov komentar na incident, Savićević se nije oglašavao.
Javnost u Crnoj Gori s razlogom postavlja pitanje – da li bi čelnik jednog nacionalnog sportskog saveza, koji bi trebao biti uzor mladima, trebalo češće odgovarati za svoje ponašanje, posebno kada se radi o saobraćajnim prekršajima koji mogu imati ozbiljne posljedice?