NOVI MODEL STIŽE 2029.

Seat postaje ulazni brend VW grupe

seat

Seat će ubuduće imati ulogu „ulaznog“ brenda unutar Volkswagen grupe, s fokusom na privlačenje mlađih kupaca, a novi model najavljen je za 2029. godinu.

„Seat će ostati u temeljima VW grupe. Definisali smo ga kao ulazni brend koji bi trebao privući mlade kupce – prosječno deset godina mlađe od onih koji kupuju druga vozila iz grupacije“, izjavio je Seatov izvršni potpredsjednik za marketing Sven Šuvirt.

Na predstavljanju unaprijeđenih modela Arona i Ibize, Šuvirt je naglasio tri ključna stuba budućeg razvoja Seata: osvježavanje vizuelnog identiteta i fokus na digitalne kanale, veća podrška dilerima i usklađivanje raspona ponude. Prvi rezultati su upravo unaprijeđeni modeli Arona i Ibiza, dok će u budućnosti kupcima biti dostupni i automobili sa blagim hibridnim pogonom.

Posljednji novi model, Seat Leon iz 2020. godine, ostat će u postojećoj verziji do 2028., kada će dobiti „full hybrid“ pogon. Šuvirt je također najavio da se 2029. godine očekuje nova generacija Leona, možda čak u potpunosti električna, iako službena potvrda još nije dostupna.


Znate više o temi ili prijavi grešku