NISU ADEKVATNO PLAĆENI ZA TO

Sindikat radnika u zdravstvu pozvao uposlene u Domu zdravlja KS-a da prestanu raditi nedjeljom

Dom zdravlja KS

Rad nedjeljom nigdje u zakonu nije definisan i bukvalno ta ustanova primarne zdravstvene zaštite ne treba da radi taj dan, kaže predsjednik Sindikata Senad Sadiković.

Sindikat radnika u zdravstvu Kantona Sarajevo pozvao je uposlene u Javnoj ustanovi Dom zdravlja KS-a da prestanu raditi nedjeljom.

Razlog je, kako navodi Senad Sadiković, predsjednik Sindikata, to što oni koji rade drugog dana vikenda nisu adekvatno plaćeni za to.

  • Pošto Ministarstvo zdravstva KS-a i menadžment ustanove nisu ništa preduzeli po pitanju rada nedjeljom i adekvatnog plaćanja tog rada, na šta je Sindikat do sada u nekoliko navrata upozoravao, odlučili smo se na ovaj korak. Rad nedjeljom nigdje u zakonu nije definisan i bukvalno ta ustanova primarne zdravstvene zaštite ne treba da radi taj dan, kaže Sadiković.

Dodaje da nedjeljom radi svi timovi, od vozača, spremačice, do ljekara i medicinskih sestara.

  • Najviše se ovo odnosi na Odjel pedijatrije i o tome smo već u javnosti govorili. Jako je mali broj pedijatara i teško je pokrivati rad nedjeljom. Menadžment nije pristao da to plati adekvatno, nemamo nikakvog odgovora Ministarstva zdravstva KS-a i mi smo se odlučili pozvati ljude da prestanu raditi nedjeljom, ističe Sadiković.

Iz Sindikata navode kako su u proteklom periodu imali više sastanaka sa bivšim menadžmentom Doma zdravlja i Ministarstvom zdravstva na temu rada nedjeljom.


Znate više o temi ili prijavi grešku