BOY GEORGE

Slavnom muzičaru prijeti bankrot nakon što ga je tužio bivši ljubavnik

Boy george 1
Foto © Twitter

Nakon odštetnog zahtjeva teškog 1.75 miliona funti nekadašnji bubnjar grupe Culture Club i bivši ljubavnik Boya Georgea Jon Moss navodno je podnio, kako piše Daily Mail, i zahtjev za pokretanje bankrota nad imovinom pjevačke zvijezde.

Moss je jedan od osnivača kultne grupe koja se proslavila 80-ih, no onda ga je, prema njegovim tvrdnjama, menadžer benda izbacio iz Culture Cluba u septembru 2018., nakon što je 37 godina svirao s njima. Boy George postigao je izvansudsku nagodbu s Mossom u martu, nakon što je bubnjar dignuo tužbu zbog gubitka zarade.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

The Sun je sada izvijestio da je Moss podnio zahtjev Visokom sudu u Londonu za pokretanje bankrota Boya Georgea, pravog imena George O‘Dowd. To bi značilo da bi frontmenova imovina bila prodata kako bi se platili dugovi.

Tužba je uslijedila nakon što je Mossu, kako on tvrdi, rečeno da se "odmori" od evropskog dijela svjetske turneje Life 2018., zbog čega je propustio 200.000 funti zarade. U sudskom nalogu stoji da se grupa složila da se presuda donese u korist Jona, što znači da su muzičari izbjegli šestodnevno suđenje koje je trebalo započeti prošlog mjeseca.

U međuvremenu je pjevačev spektakularni dom u Londonu stavljen na prodaju s cijenom od 17 miliona funti. Nalazi se u središnjem dijelu zgrade koja je na spisku spomenika kulture i izgrađena je oko 1868. s pogledom na poželjni Hampstead Heath. Riječ je o dvojnoj nekretnini, a u susjednu se kuću 2015. godine uselio Sam Smith.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

George je svojedobno nazvao svoj odnos s Mossom "kreativnom snagom koja stoji iza Culture Cluba". U svojoj autobiografiji "Take It Like A Man" iz 1995. napisao je i kako se radi o "velikoj nerazriješenoj romansi stoljeća" i rekao da je "utemeljena na oduzimanju moći i mazohizmu".

Par je prekinuo 1985. godine, ali su se napetosti uzrokovane njihovom nestabilnom vezom nastavile i George je razvio ovisnost o heroinu. Njihova američka turneja je otkazana jer se Moss i George više nisu mogli gledati, a do 1986. bend se raspao. Kada su se strasti malo stišale, ponovno su se okupili i postigli uspjeh sa svojom turnejom iz 1998. i albumom "Don‘t Mind If I Do".


Znate više o temi ili prijavi grešku