Predsjednica Vlade Srbije Ana Brnabić rekla je da Srbija plaća cijenu zbog svog principijelnog stava da ne uvodi sankcije Rusiji, te dodala da ne misli da bi francusko-njemački prijedlog za normalizaciju odnosa s Kosovom bio drugačiji da su uvedene te sankcije.
''Stav Srbije je principijelan, branićemo ga dokle god budemo mogli da ga branimo. Ali u današnje vrijeme plaćate određenu cijenu nezavisne politike.
Da, to nas košta'' kazala je Brnabićeva i pojasnila da je Srbija mogla da dobije malo veću cijenu za emisiju državnih obveznica ili da dobije određene kredite.
Ona je navela da, zbog stava da ne uvodi sankcije, Srbija mora jače da se bori za direktne strane investicije.
Brnabić je izjavila za TV Prva da se stav Srbije prema sankcijama zasniva na međunarodnom pravu i na interesu Srbije.
Ona je ocijenila da se predsjednik Srbije Aleksandar Vučića izborio za neke stvari za koje se mislilo da su nemoguće, tako da predstavnici i EU i SAD sada govore o tome da se ne radi o međusobnom priznanju Beograda i Prištine, već o normalizaciji odnosa.