Ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine Nenad Nešić danas je izjavio da je bio napadnut kada je vozač pokušao preticati njegovo službeno vozilo koje je bilo pod pratnjom.
Međutim, Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo je brzo odgovorilo, navodeći da u ovom incidentu nema elemenata krivičnog djela.
U međuvremenu, ministar unutrašnjih poslova Federacije BiH Ramo Isak kritizirao je Nešića, tvrdeći da je njegova spora vožnja razumljiva s obzirom na loše stanje putne infrastrukture u entitetu Republika Srpska. Reakcije na ovu situaciju nisu izostale, a stranka Naprijed optužila je oba ministra za nedostatak ozbiljnosti.
“Dok svjedočimo porastu nasilja i ozbiljnim zločinima u našim gradovima, Ramo Isak i Nenad Nešić, koji bi trebali biti stupovi naše sigurnosti, ponašaju se kao klaunovi, fokusirani na međusobne sukobe i prepirke. Ovo nije vrijeme za cirkus, već za ozbiljno preuzimanje odgovornosti i rješavanje stvarnih sigurnosnih problema koji prijete našoj zajednici”, izjavili su iz stranke Naprijed.
Stranka je pozvala ministre da preuzmu odgovornost i da, ako nisu sposobni obavljati svoj posao, daju priliku onima koji mogu.
“Njihova nesposobnost ne samo da potkopava institucije, već i direktno ugrožava živote naših građana. Vrijeme je da se ozbiljno posvetimo sigurnosti umjesto da se rugamo narodu dok kriminalci slobodno hodaju ulicama. Ako niste sposobni obavljati svoj posao, povucite se i prepustite ga onima koji znaju kako zaštititi ovaj narod”, zaključuje se u saopćenju stranke Naprijed.