NAŠA KARTA SKUPLJA OD RADNIČKE

Studenti i srednjoškolci TK bi mogli na proteste zbog poskupljenja GIPS-a

GIPS tuzla

Nakon što nisu htjeli prevoziti putnike i turiste nedjeljom, iz GIPS-a Tuzla su odlučili podići cijene karata za čak 30 posto.

Njihova odluka je dovela do nezadovoljstva građana TK, a najglasniji su studenti i srednjoškolci.

Njih preko 5.000 se udružilo na Viber grupi kako bi jednoglasno poslali zahtjeve prema GIPS-u.

Traže hitnu odluku o smanjenju povećanih cijena karata javnog prevoza.

Podsjećamo, GIPS je donio odluku o povećanju cijena svih karata u iznosu od 30%, uključujući gradske, đačke, studentske i radničke.

Zanimljivo, u njihovom novom cjenovniku studentska karta je skuplja od radničke.

Tako će srednjoškolci i studenti, u zavisnosti od mjesta polaska, plaćati i preko 100 KM za polumjesečnu kartu.

Mladi Tuzlaci poručuju da je ovo direktan udar na njihovo obrazovanje, ali i na radničke plate njihovih roditelja jer sada mnogi neće moći priuštiti kartu javnog prevoza za svoju djecu.

Treba napomenuti i da će Gradsko vijeće Tuzle održati “vanrednu” sjednicu tek za više od 10 dana, odnosno 4. februara. Tema ove vanredne sjednice će biti poskupljenje javnog prevoza na području Grada Tuzla.


Znate više o temi ili prijavi grešku