POLITIČKA FARBA MOSTARA

Suada Halilović odgovorila SDA: "Na svaku iznesenu laž odgovorićemo istinom"

Suada Halilović

Zastupnica u Parlamentu FBiH, Suada Halilović, demantovala je sve neistine Mostarske SDA vezane za vodovod u određenim naseljima u Mostaru, a nakon što je SDA Mostar prozvala Vladu Federacije za isti vodovod iako je SDA u vlasti zadnjih 30 godina u Mostaru i HNK.

U njenoj reakciji stoji:

“Pravi primjer političke nezrelosti i nepoznavanja elementarnih stvari je SDA u Mostaru. Za sve ono što su oni obećali a nisu uradili u Mostaru kriva im je Trojka. Sve ono što su obećali i slagali pokušavaju spinovanjem na Trojku sebe "oprati" od blata ukojeg su sami sebe uvukli.

Kriva im je Trojka što su 30 godina vlast u Mostaru i Hercegovačko-neretvanskom kantonuzajedno sa HDZ-om i što nisu bili u stanju mještanima Kosora, Vranjevića, Gubavice, Pijesaka, Podgorani ili Međina obezbijediti pitku vodu?

Jeste li vi mještane Gubavice i Pijesaka prevarili ili Trojka? Ljudi su platili priključke davno a nemaju još pitke vode pa na +40°C vodu dovoze cisternama.

Al’ ste se znali “ugraditi” u dozvole za solarne panele u ovim i okolnim naseljima. Treba li SDA Mostar podsjetiti da su 2007.godine zajedno u vlasti sa HDZ-om “obezbijedili” novac i hvalili se u javnosti za početak radova na vodovodu u Vranjevićima. Prošlo je 17 godina a mještani Vranjevića još nemaju vode.

Jeste li vi ili Trojka pred svake izbore hodali po ovim naseljima i obećavali vodu za glasove? Mi na tako niske grane nikada nećemo pasti, a ako ne daj Bože padnemo na vaš nivo, bolje da nas nema. Najveće ulaganje u Mostar sa nivoa Federacije BiH od strane SDA i njihovog bivšeg premijera Fadila Novalića koji leži u zatvoru zbog pljačke 10 miliona KM na respiratorima je ulaganje od 2 miliona KM u Hrvatsko narodno kazalište u našem gradu.

Ako vas iz SDA treba podsjetiti to je ono Hrvatsko narodno kazalište u Mostaru kojem je izdata građevinska dozvola na nezakonit način, a upravo pozivanjem na odluku koju ste vi zajedno sa HDZ-om usvojili u vijeću grada Mostara, pa sad to isto kazalište koristite za predizbornu igru, raspirivanje nacionalne mržnje i stvaranja tenzija u Mostaru.

Za razliku od vaših ljudi u "prvim redovima" koji su sebe "ugradili" u 5,6,7 ili više odbora ipozicija nas nećete nikada pronaći "ugrađene" u tendere, odbore, javne institucije ili slično. Vlast u FBiH koju čini i Trojka nije idealna, uvijek može bolje i mi nemamo problem to priznati, ali država se ne gradi preko noći.

Nered koji ste vi ostavili iza sebe i stotine miliona KM dugova koji dolaze na naplatu se ne mogu preko noći pospremiti i otplatiti.Proces oporavka nakon vaše vladavine je spor i dug. Na vaše laži ni narod više ne pada, a ako vi narod smatrate glupim i politički neobrazovanim, mi nismo. Na svaku vašu iznesenu laž ćemo odgovoriti istinom i nećemo se umoriti nikada.” napisala je Halilović.


Znate više o temi ili prijavi grešku