U nedjelju, 14. jula ove godine, bit će svečano otvorena džamija u džematu Abdulići/Žanjevo, Medžlis Islamske zajednice Bratunac.
Džemat Abdulići/Žanjevo, jedan od najistočnijih džemata na području Medžlisa Islamske zajednice Bratunac, obnavlja svoju džamiju koja je uništena tokom agresije na Bosnu i Hercegovinu. Ova džamija bila je u završnoj fazi izgradnje prije rata, ali je u maju 1992. godine zapaljena i kasnije minirana i porušena, zajedno sa svim ostalim džamijama u opštini Bratunac.
- Svečanim otvorenjem ove džamije u Abdulićima/Žanjevu mi završavamo obnovu porušenog i okrećemo se novim izazovima u razvoju naše Zajednice, ali i Bošnjaka u cjelini. Ovo je svojevrstan pečat na naš dosadašnji rad, koji je trajao više od 20 godina. Pored ovoga, želja nam je da se na jednom mjestu u Podrinju okupi više hiljada Bošnjaka a da povod nije samo dženaza. Pozivam vjenike iz svi krajeva naše domovine na svečano otvorenje. Njihov dolazak će nam biti najveće priznanje u našem dosadašnjem radu na neutralizaciji posljedica kulturocida u Bratuncu - ističe glavni imam MIZ Bratunac Elvir-ef. Hodžić.
Ovo je posljednja obnovljena džamija na području MIZ Bratunac.
Obnova ove džamije počela je 2015. godine kada je formiran Građevinski odbor, te urađena projektna dokumentacija i započela obnova posljednje porušene džamije na području Medžlisa Islamske zajednice Bratunac.
Mnogi Bošnjaci Bratunca vratili su se u svoja rodna mjesta ali mnogi danas žive i u gradovima širom Bosne i Hercegovine, Evrope, Amerike i Australije. Oni nisu zaboravili svoje rodno mjesto te su značajno pomogli obnovu ove lijepe džamije.