Prva teniserka svijeta Iga Swiatek odbranila je naslov na WTA turniru iz serije 500 u Stuttgartu.
Poljakinja je u finalu s 2:0 u setovima poslije nepuna dva sata igre bila bolja od Bjeloruskinje Aryne Sabalene, druge igračice na WTA listi.
Swiatek je u oba seta bio dovoljan po jedan break. Prvi je dobila s 6:3, a drugi s 6:4.
Time je došla do druge titule ove godine, a 13. u karijeri.
Ujedno je upisala šestu pobjedu u osam međusobnih mečeva sa Sabalenkom.