NESREĆA TOKOM ŠETNJE

Tinejdžera u Kneževu ugrizla zmija, prebačen u UKC u Banjoj Luci

Poskok otrovna zmija
Foto © Društvene mreže/ Ilustracija

Prvi ugriz zmije ove godine zabilježen je krajem marta u Kneževu, a pacijent je zbrinut na Univerzitetskom kliničkom centru u Banjoj Luci.

Pacijent je u Banju Luku upućen iz Kneževa, a nesretni slučaj se dogodio nedavno, dok su vladale neobično visoke temperature za ovo doba godine.

Iz UKC-a Republike Srpske su potvrdili da je pacijent kojeg je ugrizla zmija u Kliniku za infektivne bolesti primljen 31. marta i dan kasnije otpušten na kućno liječenje.

Sve se, prema pisanju banjalučkih medija, dogodilo na šetalištu u Kneževu kada je zmija otrovnica ugrizla tinejdžera, koji je na nju slučajno nagazio.

Načelnica Klinike za infektivne bolesti Antonija Verhaz rekla je da na UKC-u RS-a ima dovoljno antiviperum seruma, što su potvrdili i u Institutu za javno zdravstvo RS.


Znate više o temi ili prijavi grešku