KRITIKE URODILE PLODOM

U drugoj sezoni "The Last of Us" mnogo više zaraženih

The last of us
Foto © HBO

Dok smo navikli da u igri "The Last of Us" igrači konstantno pucaju, šunjaju se ili kradu stvari oko inficiranih, prva sezona istoimene HBO-ove serije nije imala ni približno gljivica koliko igra.

Neki fanovi su se žalili na izostanak neprijatelja kao što su Runners, Clickers, i Bloaters u seriji, što je navelo kreatora serije Craig Mazina da prokomentariše taj mali broj zaraženih.

"U okviru epizoda na koje smo se koncentrisali, mislim da smo na kraju generalno naglasili odnose među likovima i pokušavali da nađemo opravdanje za akciju," izjavio je Mazin na konferenciji za štampu uoči kraja prve sezone.

"I možda ima manje akcije nego što ljudi očekuju, ali to je zato što mora da se nađe opravdanje u radnji serije. Na kraju krajeva, ne igrate igru, gledate seriju. Iako mnogi ljudi vole da gledaju druge kako igraju, mislim da bi serija trebalo da bude više fokusirana i smislena kada se prikazuje na televiziji.''

Bilo je više epizoda u kojima je bilo malo ili nimalo borbe, i mali broj zaraženih. Na primjer, u osmoj epizodi, Eline i Davidove maratonske borbe protiv hordi zaraženih nema nigdje, jer se epizoda umjesto toga fokusira na ljudske odnose između dva lika.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

Producent Neil Druckmann je objasnio da svaka akciona scena mora da ima opravdanje za sve karaktere koji u njoj učestvuju, a ne da bude besmislena "pucačina", kako bi se opravdala sličnost s igricom. Akcija mora da pomjera radnju unaprijed i da bude proizvod volje likova.

Pošto je prva sezona gotova, scenaristi najavljuju drugu s više akcije i više zaraženih. Scenaristi ističu da su vodili računa o tome kako će se serija razvijati, i šta će se dešavati u sledećim sezonama, i nisu htjeli odmah da "ispucaju" sve resurse u prvoj sezoni.


Znate više o temi ili prijavi grešku