Osamnaestogodišnji Božidar Kovačević iz Bara uhapšen je nakon što ga je tamošnja policija identificirala kao petog nasilnika iz grupe koja je prije dvije noći napala i pretukla dvojicu mladih atletičara iz Sarajeva.
Iz Uprave policije su kazali kako će Kovačević tokom dana biti priveden na saslušanje u Osnovno državno tužiteljstvo u Baru.
"Na teret mu se stavlja krivično djelo nasilničko ponašanje", dodali su iz policije.
Grupa mladića u Baru je prije dvije noći fizički napala dvojicu sportaša Atletskog kluba Sarajevo koji su u Crnu Goru došli na pripreme.
Ranije je priopćeno kako će četiri maloljetnika iz Bara krivično odgovarati za napad na njih.
Maloljetnicima iz Sarajeva ukazana je pomoć u Hitnoj medicinskoj pomoći i Opštoj bolnici u Baru.
Jednom od maloljetnika konstatovana je teška tjelesna povreda u vidu preloma nosa i vilične kosti, zbog čega je transportovan u Klinički centar Crne Gore na dalju hospitalizaciju.
Jučer je za etto.ba govorila ugledna bosanskohercegovačka novinarka Arduana Pribinja čiji je sin pretučen u Baru.
"Nakon napada zvali su me iz Opštine Bar i iz Vlade Crne Gore. Oni su se izvinjavali, govorili da je u pitanju vršnjačko nasilje i ništa drugo", govori nam Pribinja.
Opisala nam je i kako je došlo do napada.
"Oni nisu poznavali te dječake koji su ih napali. Nisu imali nikakakv kontakt s njima, nisu komunicirali s njima, bez ikakvog povoda je došlo do napada. Otišli su u prodavnicu da kupe sok i njih petorica su ih napala iz čista mira. To je ono što znamo za sada", rekla nam je Pribinja.
Nakon incidenta brzo su se oglasili brojni crnogorski zvaničnici, među njima i predsjednik Jakov Milatović izvinuvši se dječacima i njihovim porodicama izraziivši nadu da će napadači biti adekvatno kažnjeni.