CRNA GORA

Uhapšen i peti napadač na mlade atletičare iz Sarajeva

1681676392 harun kuric

Osamnaestogodišnji Božidar Kovačević iz Bara uhapšen je nakon što ga je tamošnja policija identificirala kao petog nasilnika iz grupe koja je prije dvije noći napala i pretukla dvojicu mladih atletičara iz Sarajeva.

Iz Uprave policije su kazali kako će Kovačević tokom dana biti priveden na saslušanje u Osnovno državno tužiteljstvo u Baru.

"Na teret mu se stavlja krivično djelo nasilničko ponašanje", dodali su iz policije.

Grupa mladića u Baru je prije dvije noći fizički napala dvojicu sportaša Atletskog kluba Sarajevo koji su u Crnu Goru došli na pripreme.

Ranije je priopćeno kako će četiri maloljetnika iz Bara krivično odgovarati za napad na njih.

Maloljetnicima iz Sarajeva ukazana je pomoć u Hitnoj medicinskoj pomoći i Opštoj bolnici u Baru.

Jednom od maloljetnika konstatovana je teška tjelesna povreda u vidu preloma nosa i vilične kosti, zbog čega je transportovan u Klinički centar Crne Gore na dalju hospitalizaciju.

Jučer je za etto.ba govorila ugledna bosanskohercegovačka novinarka Arduana Pribinja čiji je sin pretučen u Baru.

"Nakon napada zvali su me iz Opštine Bar i iz Vlade Crne Gore. Oni su se izvinjavali, govorili da je u pitanju vršnjačko nasilje i ništa drugo", govori nam Pribinja.

Opisala nam je i kako je došlo do napada.

"Oni nisu poznavali te dječake koji su ih napali. Nisu imali nikakakv kontakt s njima, nisu komunicirali s njima, bez ikakvog povoda je došlo do napada. Otišli su u prodavnicu da kupe sok i njih petorica su ih napala iz čista mira. To je ono što znamo za sada", rekla nam je Pribinja.

Nakon incidenta brzo su se oglasili brojni crnogorski zvaničnici, među njima i predsjednik Jakov Milatović izvinuvši se dječacima i njihovim porodicama izraziivši nadu da će napadači biti adekvatno kažnjeni.


Znate više o temi ili prijavi grešku