MOSTAR

Vanredna sjednica Gradskog vijeća zbog problema sa otpadom

Mostar
Foto © RD Mošćanica

Predsjednik Gradskog vijeća Grada Mostara, Đani Rahimić, najavio je održavanje vanredne sjednice Gradskog vijeća u ponedjeljak, 15. septembra, s početkom u 14:00 sati, kako bi se raspravilo o ozbiljnom problemu odvoza i deponovanja otpada u gradu.

– Iako Gradsko vijeće i Grad Mostar sami ne mogu riješiti ovaj problem bez podrške nadležnih institucija, smatram da je važno informisati vijećnike, ali i javnost o svakodnevnoj problematici s kojom se suočavamo, posebno u staroj gradskoj jezgri – izjavio je Rahimić.

On je istakao da situacija ne samo da ugrožava zdravlje građana, već i negativno utiče na imidž Mostara prema turistima i međunarodnoj zajednici.

– Pozivam sve relevantne institucije, uključujući Federalno ministarstvo okoliša i turizma, da aktivno učestvuju u rješavanju ovog pitanja. Deponije su prevaziđeno rješenje i potrebno je pronaći dugoročno, održivo rješenje koje će zaštititi sve građane – naglasio je Rahimić.

Vanredna sjednica Gradskog vijeća biće prilika da se definišu konkretni koraci i obaveze nadležnih institucija u cilju rješavanja ovog ekološkog i urbanog problema.


Znate više o temi ili prijavi grešku