Navijači FK Sarajevo ni dva dana pred prvu proljetnu utakmicu kluba u Premijer ligi ne prelaze preko činjenice da je uprava za trenera ostavila Mirzu Varešanovića.
Popularne Horde zla od početka su protiv Varešanovića, a da ga i dalje žele smijeniti s klupe potvrđuje parola koju su mu posvetili u centru Sarajeva.
Na mostu na Skenderiji podsjetili su ga na staru izjavu: "Varešanović: Svakako je lakše igrati bez navijača", napisali su najvatreniji navijači bordo kluba.
Poruka dolazi nakon što je Nogometni savez BiH na prijedlog Komiteta za stadione i sigurnost odlučio da se utakmice Sarajevo - Zrinjski u Vrapčićima i Sarajevo - Željezničar u Trening centru Nogometnog saveza igraju bez publike.
Podsjetimo da su najvatreniji navijači Sarajeva počeli bojkotovati utakmice kluba u januaru ove godine tražeći ostavke direktorice Ajle Alimanović, sportskog direktora Emira Hadžića i trenera Varešanovića.
Bordo klub prvi meč proljetnog dijela igra u nedjelju protiv Zrinjskog.